Opis wyjazdu
1 dzień Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych (2:30). Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji. Po drodze Msza Św. w Koszycach. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu (okolice Zagrzebia), obiadokolacja, nocleg.
2 dzień Po śniadaniu przejazd do Marija Bistrica. Wizyta w największym Sanktuarium Matki Bożej w Chorwacji, modlitwa przed Cudowną Figurą Czarnej Bogurodzicy. Następnie przejazd do Vepric zwanym Chorwackim Lourdes, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes – Msza Św. Wieczorem przyjazd do Medjugorie, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień Po śniadaniu pobyt w Medjugorje w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Wejście na Górę Objawień Podbrdo. Po południu czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem obiadokolacja , o godz.19:00 międzynarodowa Msza Św. nocleg.
4 dzień Wcześnie rano ( ok.godz.4:00) wejście na Drogę Krzyżową na Križevac. Po śniadaniu przejazd do Mostaru, słynącego z ciekawej architektury i atmosfery z wpływami arabskimi. Spacer po mieście, którego głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny Stary Most , Msza Św. w Kościele Franciszkanów. Następnie przejazd na Wodospady Kravica (jedna z największych atrakcji przyrodniczych Bośni i Hercegowiny, możliwość kąpieli). Powrót do Medjugorje. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień Po śniadaniu przejazd do Dubrovnika zwanego „perłą Adriatyku”. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji; m.in.: Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Błażeja, Kościół Jezuitów (Msza Św.), Pałac Wielkiej Rady, Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego. Po południu przejazd do Neum – miejscowości wypoczynkowej nad Adriatykiem , czas wolny na plażowanie lub kąpiele morskie.
Wieczorem powrót do Medjugorje, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień Po śniadaniu przejazd do Splitu. Spacer po Starym Mieście: Pałac Dioklecjana ,Ratusz Miejski, Katedra , malowniczy port. Msza Św. Następnie dla chętnych możliwość plażowania lub kąpieli morskich. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Karlovac, obiadokolacja , nocleg.
7 dzień Po śniadaniu przejazd do Ludbregu– Msza Św. w Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusowej ( miejsce Cudu Eucharystycznego). Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.
Informacje dodatkowe
ODPŁATNOŚĆ:950 zł + 300 euro
Dodatkowe opłaty obligatoryjne płatne pilotowi w autokarze :70euro (koszty dewizowe związane z realizacją programu: opłaty drogowe, wjazdówki, parkingi, taksa klimatyczna, opłaty rezerwacyjne ,opłaty za lokalnych przewodników, bilet na wodospady i inne opłaty związane z realizacją imprezy).
W ramach odpłatności organizator zabezpiecza:
- Przejazd autokarem
- 6 noclegów w hotelach ***/**** (pokoje 2, 3 osobowe)
- 6 śniadań, 6 obiadokolacji
- System tour guide
- Opiekę księdza
- Opiekę pilota
- Śpiewnik pielgrzyma
- Ubezpieczenie NW ( 15000PLN) , KL ( 20000EURO) i BP( 1000PLN)
- Składka TFG i TFP
UWAGA!
- Uczestnicy zobowiązani są do posiadania ważnego dowodu tożsamości (dowód osobisty lub paszport, ważny min. 6miesięcy od daty rozpoczęcia wyjazdu)