Zobacz najpopularniejsze miejsca kultu religijnego w Europie!

Zobacz najpopularniejsze miejsca kultu religijnego w Europie!

Wyjazdy pielgrzymkowe są bardzo ważną częścią życia Chrześcijan. Co pewien czas decydują się oni na taki wyjazd, by przeprosić, poprosić lub podziękować za otrzymane łaski. By wyjazd był udany, należy go zorganizować jak najlepiej. Jakie są najbardziej rozpowszechnione miejsca kultu religijnego?

W jakie miejsce udać się na pielgrzymkę?

Jesteś ciekawy, jakie są najpopularniejsze miejsca wyjazdów religijnych? W sąsiedztwie naszego Państwa jest wiele miast większych, jak również mniejszych, do których rokrocznie podróżuje wielu Pielgrzymów. Takimi miejscami są miasta włoskie, głównie Rzym, Asyż, czy San Giovani Rotondo. Pierwsze miasto to siedziba Papieża, Asyż związany jest z kultem świętego Franciszka, natomiast  w San Giovani Rotondo ponad 50 lat życia spędził Ojciec Pio. Pielgrzymi chcą odwiedzić tu głównie  bazylikę i stary kościół. Pielgrzymki do Włoch są jednymi z najpopularniejszych wyjazdów, dzięki którym przybywający mogą rozwinąć swoją sferę duchową.

Starożytna Grecja – jedno z częściej odwiedzanych Państw na mapie Europy!

Pielgrzymi, którzy wybierają się na zagraniczne wyjazdy, bardzo często decydują się na greckie wyjazdy. Starożytna Grecja jest miejscem urokliwym, w którym z pewnością każdy pielgrzym czuje klimat dawnych czasów. Można na przykład wybrać wyjazd śladami św. Pawła. Dzięki temu, w trakcie pielgrzymki nie tylko poznasz szczegółowy życiorys świętego, ale też zobaczysz miejsce, w którym przebywał tyle wieków temu.

Jakie inne miejsca kultu religijnego są najczęściej odwiedzane?

Pielgrzymi, oprócz Włoch i Grecji często wybierają też Sanktuaria Maryjne w Chorwacji. Z największą chęcią podróżują też do zachodnioeuropejskich sanktuariów, chociażby do Hiszpanii czy Francji. Warto wybrać się do tych miejsc, nie tylko po to, by zobaczyć inny kraj, ale też, by w zupełnej kontemplacji i skupieniu powierzyć się i przywiezione wraz ze sobą intencje.

Co jest najważniejsze w wyjazdach pielgrzymkowych?

Zagraniczne pielgrzymki zazwyczaj odbywają się autokarem, dlatego trzeba przygotować się na często długą i męczącą podróż. Jednakże trzeba pamiętać o celu. Wiele osób jedzie na pielgrzymkę z określoną wcześniej intencją, dlatego też uciążliwa podróż za każdym razem jest zwieńczona pięknym dotarciem do celu. El- Holiday to biuro podróży oferujące wyjazdy pielgrzymkowe do najpiękniejszych miejsc w Europie. Każdy wyjazd dopięty jest w najdrobniejszym szczególe, dlatego warto choć raz wybrać się na zagraniczną pielgrzymkę.